Stosunkowo nowa i widowiskowa dyscyplina sportów wodnych. Biorąc pod uwagę wszystkie atrakcje na Półwyspie Helskim, jest jedną z bardziej ekstremalnych i gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Piętnaście lat doświadczenia plasuje nas w ścisłej czołówce szkół kitesurfingu w Polsce. Nasza wiedza pozwala nam wychodzić poza utarte na rynku schematy szkoleń, oraz oferować zajęcia specjalistyczne – warsztaty freestyle, foil, wave, a także szkolenia profilowane bezpośrednio pod kursanta.

Oferujemy doskonały sprzęt do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem. Latawce Airush DNA są bezpieczne, łatwe w obsłudze, wytrzymałe oraz wybaczają błędy, które popełnia każdy początkujący. Skonstruowane są tak, by szybko restartować się po upadku, co zwiększa prędkość nauki.

Na kolejnych poziomach szkolenia używamy wielu rodzajów latawców firmy Cabrinha, cechujących się wysokimi osiągami w swoim typie. Posiadamy pełne rozmiarówki desek szkoleniowych SU-2, Cabrinha oraz Xenon freeride i freestyle.

Systematyka

Na kolejnych poziomach szkolenia używamy wielu rodzajów latawców firmy Cabrinha, cechujących się wysokimi osiągami w swoim typie. Posiadamy pełne rozmiarówki desek szkoleniowych SU-2, Cabrinha oraz Xenon freeride i freestyle.

kitesurfing kurs IKO 1: 2-3 godz.

Wywiad i wprowadzenie. Podstawowe informacje: wiatr, akwen, sprzęt. Zasady i systemy bezpieczeństwa – teoria i praktyka. Nauka sterowania i poruszania się z latawcem. Teoria okna wiatrowego.

kitesurfing kurs IKO 2: 4-6 godz.

Sterowanie latawcem ze zredukowaną mocą i poruszanie się na wodzie. Bodydragi kierunkowe i z wiatrem. Nauka sterowania latawcem o pełnej mocy. Bodydragi z deską i pod wiatr. Użycie systemów bezpieczeństwa i złożenie latawca na wodzie. Wprowadzenie do startów z wody. Pierwsze ślizgi.

kitesurfing kurs IKO 3: 4-6 godz.

Praktyka jazdy z wiatrem: start, ślizg, zatrzymanie w obu kierunkach. Generowanie mocy latawcem i deską. Utrzymanie wysokości i jazda pod wiatr. Zwroty i jazda na swichu. Self-rescue na głębokiej wodzie.

kitesurfing kurs IKO 4: 4-6 godz.

Pierwsze skoki. Zwrot z wiatrem. Podstawowy skok z grabem. Podjęcie kitesurfera i deski z wody. Prawo drogi i sygnalizacja. Pogoda, pływy, aeorodynamika.

Pakiet Foil: 4-6 godz.

Zapoznanie się ze sprzętem i zasadami bezpieczeństwa. Start z deską za motorówką. Przejęcie z płaskiej deski do lewitacji. Start na desce i lewitacja z użyciem kajta. Ostrzenie i odpadanie na foilu. Nauka zwrotów z wiatrem.

Cennik: Szkolenia IKO

  Indywidualnie Dwuosobowo
12 godz. 200 zł 130 zł
8 godz. 220 zł 140 zł
4 godz. 240 zł 150 zł
1 godz. 250 zł 160 zł

cena dotyczy 1 godz. zajęć w pakiecie
cena kursu grupowego dotyczy jednego uczestnika
cena uwzględnia wypożyczenie sprzętu, pianki neoprenowej i kamizelki asekuracyjnej

kiteboarding- ekscytujący i efektowny sport wodny

Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to niezwykle ekscytujący i widowiskowy sport wodny, który polega na jeździe na desce za pomocą specjalnego latawca jako pędnika. Możliwości kitesurfingu są nieporównywalne z żadnym innym sportem wodnym. Wykonywane przez rajderów triki wyglądają bardzo ekstremalnie i czasami graniczą ze zdrowym rozsądkiem. Jednakże, wszystkie te wysokie skoki i popisy akrobatyczne wykonywane są przy zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

dwadzieścia lat w branży

Historia kitesurfingu w Polsce sięga końca XX wieku, a nasza przygoda z tym sportem rozpoczęła się w 2005 roku. Jako pionierzy w branży, zajmujmowaliśmy się dystrybucją i wprowadzaniem na polski rynek najnowszych produktów związanych z kiteboardingiem amerykańskiej firmy Liquid Force. Nasze doświadczenia zaowocowało otwarciem WaterSportCenter, które stało się głównym miejscem naszej działalności.

kitesurfing kursy

Oferujemy szkolenia kitesurfingu zarówno indywidualne, jak i grupowe, prowadzone na wyznaczonym akwenie szkoleniowym pod stałym nadzorem naszych jednostek motorowodnych. Grupy szkoleniowe są niewielkie, maksymalnie dwu- lub trzyosobowe, a dobierane są z uwzględnieniem umiejętności, wieku i wagi uczestników. Nasze zajęcia są prowadzone przez licencjonowanych instruktorów posiadających certyfikaty IKO i VDWS.

suche rewy mekka kitesurfingu

WaterSportCenter, położony w pobliżu Suchych Rew, jest idealną bazą dla miłośników kitesurfingu. Dzięki naszej lokalizacji możemy szybko ocenić warunki wiatrowe i zorganizować szkolenia na miejscu. Suche Rewy są doskonałym miejscem do nauki i jeździe na kajcie, oferującym płaską wodę i stały wiatr.

cabrinha, airush i shinn

W naszych szkoleniach wykorzystujemy latawce dwóch renomowanych marek: Airush DNA na początkowych etapach, charakteryzujące się łatwą obsługą i wysokim poziomem bezpieczeństwa, oraz latawce marki Cabrinha do szkolenia jazdy w ślizgu, znane z doskonałych osiągów i łatwości użytkowania. Posiadamy również pełną gamę desek szkoleniowych i freeridowych: Shinn, SU-2, Xenon.

WSC Kuźnica

Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu jesteśmy jedną z wiodących szkół kitesurfingu w Polsce, oferującą także specjalistyczne szkolenia w zakresie freestyle, foil i wave. Nasze osiągnięcia zostały docenione przez media, w których występujemy jako eksperci, publikując artykuły w magazynach branżowych i dostarczając treści o sportach wodnych do portali internetowych. Wystąpiliśmy w sześciu programach telewizyjnych, wyemitowanych w telewizjach ogólnopolskich i regionalnych. Współpracowaliśmy medialnie z eventami typu: Ford Kite Cup, Polish Surfing Challange czy KIA Soul Surfing Cup.

Jako licencjonowany organizator wypoczynku gwarantujemy profesjonalizm, najwyższy poziom bezpieczeństwa i obsługi oraz niezapomniane wrażenia związane z kitesurfingiem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum w Kuźnicy na Półwyspie Helskim już od czerwca.