W naszej ofercie znajdziesz skutery wodne tylko w wersji sportowej: Yamaha EX Sport oraz prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnej zabawy – legendarny skuter stojący Yamaha Super Jet. Zapraszamy na samodzielną jazdę oraz szkolenia z instruktorem motorowodnym.

Seria EX Sport wykorzystuje najnowszą wersją zaawansowanego, 3-cylindrowego silnika Yamaha TR-1 o pojemności 1049 cm3. Cichy, lekki i płynnie rozwijający moc silnik TR-1 w połączeniu ze sprawdzonym kadłubem zapewnia użytkownikowi intuicyjne prowadzenie, doskonałą zwrotność i doskonałe wrażenia.

Legendarny SuperJet jest napędzany 2-suwowym silnikiem o pojemności 701 cm3. Dwa gaźniki Mikuni® 38 mm zapewniają doskonałe doprowadzanie paliwa do jednostki napędowej, gwarantując natychmiastową reakcję silnika na otwarcie przepustnicy w całym zakresie prędkości. Kolumna kierownicy z odciążeniem sprężynowym umożliwia pełne wychylenie się sternika poza obrys kadłuba w zakręcie, w celu maksymalnego wykorzystania wyścigowego potencjału SuperJeta.

Bez uprawnień motorowodnych polskie prawo pozwala prowadzić łodzie o napędzie motorowym o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. Zatem do wypożyczenia skutera wodnego i jazdę z pasażerem patent sternika motorowodnego jest niezbędny. Osoby nie posiadające patentu są zabierane przez naszego instruktora motorowodnego na krótkie przeszkolenie w bezpiecznym miejscu. Dopiero potem mogą samodzielnie posterować skuterem. Od kilkunastu lat organizujemy kursy i egzaminy motorowodne oraz licencje na holowanie.

Cennik:

  Szkolenie Patent sternika
60 min. 750 zł 650 zł
30 min. 400 zł 350 zł
15 min. 250 zł 230 zł
samodzielne pływanie po okazaniu patentu sternika
cena uwzględnia wypożyczenie sprzętu, pianki neoprenowej i kamizelki asekuracyjnej

wypożyczalnia Kuźnica Hel

Sport to MY to hasło, które towarzyszy nam od wielu lat. Dlatego też, w naszej ofercie znajdziesz tylko skutery wodne w wersji sportowej. Trzyosobowy  Yamaha EX Sport z niesamowitym kopem i osiągach do 90 km/h oraz prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnej zabawy, skuter stojący o legendarnej już konstrukcji  Yamaha Super Jet.

skutery wodne Yamaha

Skuter wodny Yamaha EX Sport ma fantastyczne przyśpieszenie. Dzięki lekkiej konstrukcji jest bardzo zwrotny i osiąga prędkość do 90km/h. Seria EX Sport wykorzystuje najnowszą wersje zaawansowanego, 3-cylindrowego silnika Yamaha TR-1 o pojemności 1049 cm3. Cichy, lekki i płynnie rozwijający moc silnik TR-1 w połączeniu ze sprawdzonym kadłubem zapewnia użytkownikowi intuicyjne prowadzenie, doskonałą zwrotność i niesamowite wrażenia.

Yamaha SuperJet  to legendarny skuter stojący dla wielbicieli wodnego freestylu i wyścigów. Skoki, dynamiczne zwroty i duża moc w przełożeniu na lekki kadłub gwarantuje niesamowitą zabawę i zakwasy następnego dnia. SuperJet jest napędzany 2-suwowym silnikiem o pojemności 701 cm3. Dwa gaźniki Mikuni® 38 mm zapewniają doskonałe doprowadzanie paliwa do jednostki napędowej, gwarantując natychmiastową reakcję silnika na otwarcie przepustnicy w całym zakresie prędkości. Kolumna kierownicy z odciążeniem sprężynowym umożliwia pełne wychylenie się sternika poza obrys kadłuba w zakręcie, w celu maksymalnego wykorzystania wyścigowego potencjału SuperJeta.

skutery wodne Suche Rewy

Amatorzy jazdy po płaskiej wodzie znajdą lustrzaną tafle zatoki w bezwietrzne dni po jednej ze stron rewskiej  mielizny. Wietrzne dni gwarantują znakomitą zabawę na falach, które sięgają nawet do dwóch metrów. Spragnionym mocniejszych wrażeń proponujemy jazdę z elementami freestylu na skuterach stojących.

rejsy skutery wodne Jastarnia, Chałupy, Rewa, Hel

Odkryj w sobie ducha poszukiwacza przygód. Półwysep Helski to jedno z najpiękniejszych miejsc nad naszym morzem. Najwyższy czas, aby poznać jego uroki również od strony wody. Proponujemy pełne emocji rejsy krajoznawcze wzdłuż mielizny Suche Rewy ciągnącej się, aż do drugiego końca Zatoki Puckiej. Dodatkowe atrakcje rejsu to przystanek przy zatopionym wraku ORP Kujawiak oraz nieczynnej już torpedowni znajdującej się w pobliżu Mechelinek.

W naszej wypożyczalni wynajmiesz skutery wodne nie tylko do treningów i ostrej jazdy. Skuter yamaha ex sport idealnie nadają się do rodzinnych rejsów do Pucka, Jastarni, Rewy, Chałup czy też na Suche Rewy. Pamiętaj, że pianka i pozostałe akcesoria dostaniesz u nas na bazie w Kuźnicy.

skuter wodny bez uprawnień

Bez uprawnień motorowodnych polskie prawo pozwala prowadzić łodzie o napędzie motorowym o mocy silnika do 7,5 kW i o długości kadłuba do 13m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. Zatem do wypożyczenia skutera wodnego i jazdę z pasażerem patent sternika motorowodnego jest niezbędny. Osoby nie posiadające patentu są zabierane przez naszego instruktora motorowodnego na krótkie przeszkolenie na bezpiecznym akwenie. Dopiero potem mogą samodzielnie posterować skuterem. Od kilkunastu lat organizujemy kursy i egzaminy motorowodne oraz licencje na holowanie.

skuter wodny - zasady bezpieczeństwa

 1. Obserwuj otoczenie, ludzi, obiekty i jednostki przebywające na akwenie,
 2. Bierz pod uwagę sytuację, które mogą ograniczyć widoczność,
 3. Manewruj skuterem w sposób pozwalający na zachowanie marginesu bezpieczeństwa, szczególnie w zakresie prędkości i odległości od innych użytkowników i przeszkód.
 4. Nie pływaj bezpośrednio za inną jednostką pływającą.
 5. Nie pływaj w pobliżu innych osób.
 6. Unikaj gwałtownych skrętów uniemożliwiających innym użytkownikom zareagowanie lub poznanie Twoich zamiarów.
 7. Unikaj płytkich akwenów poniżej 60 cm głębokości.
 8. Pamiętaj że, skuter wodny nie ma hamulca. Omijając przeszkodę, nie popuszczaj dźwigni przepustnicy.
 9. Skuter potrzebuje ciągu w celu zachowania manewrowości.
 10. W odległości 200 metrów od brzegu pływaj z prędkością trollingową.
 11. Pływaj jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.