Wiosną oraz jesienią szalejemy w El Gounie. Jest to czas kiedy poświęcamy się naszej pasji a kwestią szkoleń zajmują się instruktorzy RedSeaZone. Lekcje na poziomie pro prowadzi trener i sędzia kitesurfingowy Barry Garwood.

Złote plaże, lazurowa woda, nieskazitelna przyroda i pewny wiatr to jedne z niewielu argumentów, dlaczego warto jest odwiedzić Egipt. Na przestrzeni kilku ostatnich lat stał się on jednym z głównych ośrodków sportów wodnych na świecie. Egipskie spoty masowo odwiedzane są przez kitesurferów, windsurferów i pozostałych miłośników wodnego szaleństwa z całej Europy. Trudno się temu nie dziwić. Podróż zajmuje niecałe pięć godzin, a ceny w porównaniu do europejskich są bardzo atrakcyjne.

Powodem popularności tego miejsca są również jego walory klimatyczne. Temperatura w dzień osiąga dwadzieścia stopni nawet zimą, słońce pięknie opala przez cały czas, a średnia liczna wietrznych dni w roku sięga prawie 70%. Woda jest stosunkowo płytka, ciepła i płaska a stały silny wiatr to idealne warunki dla każdego kite i windsurfera. Zapraszamy do spędzenia z nami emocjonujących, radosnych i pełnych relaksu chwil nad basenem Morza Czerwonego.

El Gouna nazywana również „Wenecją Afryki” to nowoczesny, najbezpieczniejszy w Egipcie, bajeczny kurort położony 25 km na północ od Hurghady. Miasteczko zbudowane według idei wenecjańskiej usytuowane jest na lagunach tworzących wysepki połączone mostami. Całość kurortu została zaprojektowana przez twórcę Eurodisneylandu. Mnogość luksusowych, nowoczesnych hoteli w stylu nubijskim idzie w parze z romantycznymi mostkami, miniaturowymi, szumiącymi wodospadami, ogrodami pełnymi zieleni. Liczne restauracje, kawiarnie, bary, kluby nocne to tylko część szerokiej oferty rozrywkowej proponowanej turystom w El Gounie.

Dodatkowym atutem El Gouny jest profesjonalny park wakeboardowy Sliders. W przypadku braku odpowiednich warunków do kajtowania, zawsze można spędzić aktywnie dzień na wake’u.

W naszej ofercie znajdziecie zarówno szkolenia na poziomie IKO 1-5 jak i progress coaching na każdym poziomie trików. Nasz program szkoleniowy dopasowany jest do zróżnicowanych potrzeb, a co najważniejsze kursanci rozliczani są jedynie za zrealizowaną część szkolenia.

Zajęcia w języku angielskim prowadzi Barry Garwood. Barry jest instruktorem z piętnastoletnim stażem. Posiada doświadczenie w treningu rajderów na poziomie zawodniczym włączając przygotowanie do mistrzostw i coaching oraz doradztwo w ich trakcie. Prowadzi również warsztaty dla osób średnio-zaawansowanych na poziomie podstaw freestylu w każdej grupie wiekowej.

Warsztaty freestyle:
Poziom 1: skoki z rotacjami, graby, one-footy, board-offy
Poziom 2: kiteloopy, dark slide, megaloop
Poziom 3: raley, s-bend, raley to blind, blind judge, 313
Poziom 4: blind judge 5, 315, KGB five, s-mobe 5, blind judge 7, 317

Warsztaty zaczynają się od diagnozy obecnego poziomu, ustaleniu celów oraz ograniczeń i mocnych stron. Składają się z dwóch sesji na wodzie oraz wideoanalizy tricków wykonywanych na zajęciach. W trybie indywidualnym sesja optymalnie zajmuje około godziny czasu w przypadku grupy zajęcia trwają do dwóch godzin.

Pełna oferta szkoleniowa: www.kitewithbarry.com

Kursy kiteboardingu organizujemy na dwóch spotach położonych w północnej części El Gouny: RedSeaZone (www.redseazone.com) i Makani Beach Club (www.makanibeachclub.com).

Baza RedSeaZone położona jest w północnej części El Gouny – Mangroovy Beach. Plaża przy której znajduje się RSZ jest bardzo szeroka a woda płytka. Pas wody o głębokości do 70 cm rozciąga się na odległość kilkuset metrów od plaży. Dno jest piaszczyste z niewielkimi pozostałościami rafy. Przy odpływie woda spada do wysokości 20-30 cm i akwen dostępny jest tylko dla zaawansowanych kitesurferów.

Makani Beach Club położone jest ok 2 km dalej na północ. Baza mieści się przy dużej lagunie a głęboka woda znajduje się w odległości 600-800m od brzegu. W odróżnieniu od RSZ nie ma tu problemów z płytką wodą przy odpływie, jednakże przy wysokim poziomie wody znamienny dla tego spotu jest spory czop (zafalowanie akwenu).

Szkolenia prowadzimy na sprzęcie Cabrinha. W obu bazach można skorzystać z przechowalni sprzętu za opłatą, a korzystanie ze spotu bazy obejmuje:

• asekurację z łodzi
• stałą obserwację z brzegu
• serwis beachboy’ów
• możliwość mycia kite’ów
• korzystanie z toalet i prysznicy
• korzystanie z chillout zone i części wypoczynkowej
• bezprzewodowy internet

Na terenie obu stacji znajdują się restauracje, przed słońcem można schronić się pod parasolami przeciwsłonecznymi oraz chill out zone. Odpoczywając po pływaniu na plażowych leżakach możesz pogrążyć się w lekturze książki popalając lokalną fajkę wodną – szisze, albo dla rozgrzewki zagrać w siatkówkę. Można też poślizgać się na skimboardzie bądź potrenować tricki na kiteroomingu.

Amatorzy nurkowania z fajką i maską mogą podziwiać egzotyczne rafy koralowe położone tuż nieopodal spotu. Spragnieni wiadomości i kontaktu z bliskimi, oraz tęskniący za firmą, mogą skorzystać z bezprzewodowego internetu działającego w obrębie bazy. Restauracja Buzzha oferuje szeroki wybór dań: od tradycyjnych śniadań, aż po wyszukane dania z owoców morza: kalmary, krewetki i ryby. Dla spragnionych są napoje gorące i zimne, w tym przepyszne soki wyciskane ze świeżych owoców i napoje alkoholowe.

więcej informacji