Foil dokonał rewolucji w wielu dyscyplinach sportów wodnych. Lewitacja w ślizgu na wingfoilu wymaga mniejszych: siły wiatru, skrzydła i deski niż w przypadku windsurfingu. Dynamiczniejsze osiąganie szybkości oraz łatwość wykonywania trików zdobywa coraz większe grono wielbicieli.

Wing jest prosty w nauce i bardzo bezpieczny. W przypadku zbyt dużego wiatru możesz całkowicie odpuścić skrzydło i dopłynąć do brzegu na wypornościowej desce. Atutem winga jest też jego nieskomplikowana konstrukcja a pompowane skrzydło minimalizuje ryzyko kontuzji przy nauce skoków i trików.

Nauka winga dla osób mających kontakt z pływaniem na foilu bądź windsurfingu nie zajmuje dużo czasu. Pierwsza sesja to nauka generowania mocy skrzydłem, rozpędzanie się i próby lewitacji na foilu. Oczywiście na tej lekcji dowiemy się jak wchodzić na deskę, jak z niej bezpiecznie spadać oraz jak wrócić do brzegu. Kolejna sesja to powtórka teorii i głównie praktyka przejścia w lewitację. Następnie przychodzi czas na pierwsze ślizgi i na zwroty.

Szkolimy na sprzęcie marki Cabrinha. W naszej ofercie wypożyczalni posiadamy deskę Custom 6’4 oraz foil HI Rise Varial Large. Skrzydła: CrossWing 4.0 i Mantis 6.2.

Cennik:

  Szkolenie Wypożyczenie
3 godz. 225 zł 160 zł
1 godz. 250 zł 170 zł

cena dotyczy 1 godz. zajęć w pakiecie
szkolenia realizowane są z udziałem łodzi asekuracyjnej
cena uwzględnia wypożyczenie sprzętu, pianki neoprenowej i kamizelki asekuracyjnej