Nigdy, ale to nigdy nie miałeś do czynienia z deską wypornościową? SUP jest idealny na początek ze sportami wodnymi. Wyczujesz równowagę i spędzisz niezapomniane chwile na przepięknej Zatoce Puckiej.

Może to być klasyczne, spokojne pływanie po wodzie z odpychaniem się, tzw. freeride. Na SUPach możemy też złapać fale na Bałtyku, lub też połączyć z ćwiczeniami np. fitness czy jogi. Zapaleńcy potrafią też na nich wędkować. Najbardziej popularne w Kuźnicy są wycieczki na pas mielizny – Suche Rewy.

Do uprawiania paddle-boardingu wymagany jest akwen, deska i wiosło. Na naukę wystarczy poświęcić 5 minut, a od opanowania podstaw już nie daleka droga do bardziej zaawansowanej zabawy np. na fali. Deski SUP od surfingowych mają tę przewagę, że są szersze, co ułatwia utrzymanie się na stojąco, a dzięki wiosłu znacznie łatwiej i szybciej pokonamy dystans dzielący brzeg od fal oraz nabierzemy prędkości (np. przed zbliżającą się falą). Co więcej, kiedy już łapiemy falę – cały czas stoimy na desce, nie musimy uczyć się podnoszenia z pozycji leżącej, jak na typowym surfboardzie. Podczas jazdy na fali wiosło trzyma się jak drążek, który ułatwia utrzymanie balansu.

Cennik:

6 godz. 35 zł
1 godz. 40 zł

cena dotyczy 1 godz. w pakiecie
cena uwzględnia wypożyczenie sprzętu i kamizelki asekuracyjnej