Foil to doskonała zajawka na słabowiatrowe dni. Wieje stabilne 8 węzłów, wszyscy zamulają na plaży a Ty lewitujesz na foilu i machasz znajomym z wody 🙂 Nauka pierwszych ślizgów nie jest trudna i zajmuje ok 2-3h.

Foil to doskonała zajawka na słabowiatrowe dni. Mówi się, że do jazdy wystarcza 8 węzłów! My szkolenia prowadzimy przy wietrze ok. 10 węzłów, kiedy latawiec stabilnie trzyma się w oknie wiatrowym a kursant nie ma stresu, że latawiec nie wstanie z wody bądź przy restarcie zgubi deskę. Poza tym u nas nie ma stresu bo nawet wypożyczenia monitorowane są przez nasze jednostki motorowodne.

Foila rekomendujemy osobom mającym sterowanie kajtem opanowane na poziomie przynajmniej dobrym i mają za sobą pierwsze skoki. Z własnego doświadczenia powiem, że czeka Was dużo body-dragów i zeskoków/upadków z deski podczas których – nie pijemy wody z Zatoki!!! Nie spotkałem się też z sytuacją, aby foil wpłynął we mnie po upadku. Nadwyrężyłem sobie za to kostki pływając w strapach. Polecam opcje 1 godz. z instruktorem + 1 godz. samodzielnej praktyki.

Systematyka szkolenia: Zapoznanie się ze sprzętem i zasadami bezpieczeństwa. Start z deską za motorówką. Przejście z płaskiej deski do lewitacji. Start na desce i lewitacja z użyciem kajta. Ostrzenie i odpadanie na foilu. Jazda toe-side. Nauka zwrotów z wiatrem.

Cennik:

  Szkolenie Wypożyczenie
3 godz. 220 zł 90 zł
1 godz. 250 zł
100 zł

cena dotyczy 1 godz. zajęć w pakiecie
cena kursu grupowego dotyczy jednego uczestnika
szkolenia realizowane są z udziałem łodzi asekuracyjnej